הוצאת דרכון רומני – כל השלבים לקבלת דרכון רומניה

אם אתם צאצאים של אזרח רומני כלשהו הרי שבוודאי תשמחו לדעת כי גם אתם יכולים, בסבירות גבוהה מאוד, לקבל דרכון רומני שיפתח לכם שער לחיים טובים באירופה. ישראלים רבים כבר מימשו את זכאותם להוצאת דרכון רומני וכעת יכולים לגור, לעבוד וללמוד בכל אחת ממדינות האיחוד ואף לבצע עסקים בצורה קלה יותר.

על מנת להוציא דרכון רומני יש ראשית כל לקבל אזרחות רומנית ומשם כבר מדובר בהליך פורמלי שלא ידרוש מכם מאמצים מיוחדים. להלן השלבים השונים שיש לעבור בדרך לקבלת הדרכון המיוחל, כמו גם מספר טיפים שיעזרו לכם בדרך.

בדיקת זכאות לקבלת דרכון רומני

כל החיים נחשבתם לרומנים על ידי חבריכם? אכלתם מאכלים רומניים בכל ארוחת שבת או חג? ואת השפה הרומנית שמעתם בבית הוריכם או סביכם בכל הזדמנות? עדיין, מבחינה חוקית, לא בטוח שהממשלה הרומנית תתייחס אליכם ככאלו.

לאורך השנים רומניה עברה שינויים הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה שילטונית. מדינות סופחו ושוחררו מרומניה והשלטון השתנה מקומוניסטי לדמוקרטי. חוק האזרחות שונה בהתאם עם השנים ולכן לא כל מי שנולד ברומניה (אבא, אמא, סבא, סבתא ואף דורות טרם לכן) אכן שמר על אזרחותו בעת העזיבה את רומניה.

הוצאת דרכון רומני אם כן טומנת בחובה ראשית כל בדיקה דקדקנית לגבי האדם שאתם טוענים שיש לכם קשר דם אליו. במידה והבדיקה תעלה כי הוא אכן מחזיק עדיין באזרחותו הרומנית, הרי שגם אתה תהיו זכאים לכך במרבית המקרים. הדרך הטובה ביותר לברר את זכאותכם היא באמצעות פנייה אל משרד עורכי דין מקצועי שלו הידע המשפטי המתאים על מנת לבחון האם אכן קיימת עילה כלשהי להגשת הבקשה לקבלת אזרחות רומנית.

השגת המסמכים לקבלת דרכון רומני

את הבקשה לקבלת האזרחות הרומנית מגישים, איך לא, בשפה הרומנית. מעבר למסמך עצמו, יש לצרף את כל המסמכים הנדרשים, מתורגמים לרומנית ומאושרים ע"י נוטריון כתואמים למקור עם חותמות אפוסטיל. המסמכים שיש להגיש כוללים תעודות לידה ופטירה, תעודות שינוי שם, תעודות זהות, תעודות נישואים, תעודות עלייה וכל מסמך אחר שמקשר בין מגיש הבקשה לאזרח האחרון שעלה מרומניה ועדויות לאזרחותו התקפה.

במקרים רבים לא ניתן להשיג את המסמכים בישראל ולא פשוטה היא המלאכה גם ברומניה עצמה, שכן יש צורך לנבור בארכיונים בשפה זרה. גם במישור הזה משרד עורכי דין מתמחה יוכל לעזור לכם. המלאכה תבוצע עבורכם ע"י אנשי קשר ברומניה, מבלי שתצטרכו להגיע לשם פיזית. הכל יעשה דרך ייפוי כוח וגיבוי משפטי מלא.

הגשת הבקשה לקבלת הדרכון הרומני

לאחר השגת כל המסמכים הרלוונטיים יש להגיש את הבקשה בשגרירות הרומנית בתל אביב.  עם קבלת מסמכי הבקשה אנשי השגרירות הרומנית יתחילו בשרשרת תהליכים שמטרתם היא בדיקת האישורים והמסמכים שהושגו ובירור רקע אודות מגיש הבקשה. בהתאם לכך, מי שהורשע בפלילים עשוי לקבל תשובה שלילית. על כן חשוב מאוד לבצע מחיקה של הרישומים הפליליים בטרם הגשת הבקשה.

בסופו של דבר, במידה ותקבלו תשובה חיובית, ובאמצעות ליווי של משרד עורכי דין מקצועי, אין שום סיבה שהדבר לא יקרה, הוצאת דרכון רומני זהו רק הליך פורמלי שלא טומן בחובו שום תנאים נוספים שצריך לעמוד בהם מלבד האזרחות עצמה.